7 patarimai, kurie padės Jūsų vaikui nugalėti baimę odontologijai

0
289
vaikų odontologas Vilniuje

Dažnai pasitaikanti situacija kai vaikai bijo eiti pas odontologą. Nors iš tikrųjų kiekvienas vaikų odontologas Vilniuje ar kitame mieste daro viską, kad vaikas vizito metu jaustųsi patogiai bei jaustų maksimalų komfortą. Šiame straipsnyje mes pateiksime 7 patarimus, kurie padės Jūsų vaikui nugalėti baimę odontologijai visam laikui.

Pradėkite vaiko vizitus į odontologą jaunystėje

Kuo anksčiau atvesite savo vaikus pas odontologą, tuo didesnė tikimybė, kad jie jaustųsi patogiai šioje aplinkoje. Dantų vizitai paprasčiausiai taps jūsų vaikų sveikatos priežiūros rutinos dalimi, panašiai, kaip jie yra pritaikyti reguliariai tikrintis pas savo pediatrą.

Amerikos vaikų odontologijos akademija rekomenduoja nuvesti savo vaiką pas odontologą per šešis mėnesius nuo pirmųjų dantų atsiradimo ir ne vėliau kaip iki 1 metų, todėl pradedant vaiko dantų vizitus jaunystėje, derės su geriausia praktika.

Suplanuokite vizitą prieš gydymą

Atveskite savo vaiką į odontologą biurą, kad prieš dantų vizitą trumpai susitiktumėte su gydytoju, tai gali padėti sumažinti bet kokį nerimą. Šis pirmasis apsilankymas leis jūsų vaikui susipažinti su odontologu ir likusiais darbuotojais, ir tai gali padėti sukurti ryšį, būtiną jūsų vaikui patogiai užtikrinti.

Naudokite pozityvią kalbą

Kalbėdami su vaiku apie būsimą dantų priėmimą, būtinai venkite neigiamos kalbos, tokios kaip „skausmas“ ar „nemalonūs pojūčiai“, dėl kurios vizitas gali pasirodyti baisus. Vietoj to, sutelkite dėmesį į teigiamą kalbą, pvz., „Švarūs, stiprūs, sveiki dantys“, kurie gali nustatyti teigiamos patirties toną.

Būkite ramus vaiko vizito metu

Įprasta, kad dantų vizito metu vaikai tampa neramūs ar nusiminę. Jei dėl to pareikšite pavojų, tai gali pamaitinti jūsų vaiko nerimą. Verčiau pabandykite išlikti kuo ramesni ir leiskite odontologui nukreipti vaiko patirtį į teigiamą pusę.

Dažnai odontologijos klinikos atkreipia dėmesį į vaikų odontologiją ir sukūria įvairias metodikas, kurios padėtų nervingiems vaikams palengvinti vizitą į odontologą.

Suteikite teigiamą patirtį po apsilankymo

Suteikę vaikui ką nors laukti po apsilankymo odontologe, galite sustiprinti jo gerą elgesį odontologijos kėdėje ir padėti laukti kitų apsilankymų. Pasirinkite atlygį, pvz., Apsilankymą zoologijos sode, filmo peržiūrą ar apsilankymą mėgstamoje žaidimų aikštelėje.

Pabrėžkite geros burnos higienos svarbą

Apsilankymas pas odontologą yra būtinybė, o ne pasirinkimas. Įsitikinkite, kad jūsų vaikai supranta, kad šie apsilankymai yra svarbi jų burnos higienos dalis ir padės jiems išlaikyti tvirtus, sveikus dantis.

Pasirinkite odontologą, kuris orientuojasi į vaikų odontologiją

Odontologai, kurie vaikų odontologiją laiko pagrindine savo praktikos tema, supranta unikalius su vaikais susijusius burnos sveikatos poreikius.

Be to, šie odontologai labiau linkę patenkinti emocinius mažų vaikų poreikius, laukiamojoje salėje aprūpindami žaislais ar žaidimais, siūlydami prizus už gerus dantų apsilankymus ir išlaikydami linksmą, atpalaiduojantį elgesį, kuris leis jūsų vaikui būti ramiam.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme 7 patarimus, kurie padės Jūsų vaikui nugalėti baimę odontologijai. Sekite juos ir galite būti užtikrinti, kad Jūsų vaiko baimė odontologams visai išnyks.

Daugiau apie vaikų odontologiją galite sužinoti dentes.lt