Apie ką reikia galvoti prieš įsigyjant gyvūną?

0
215

Augintinio turėjimas yra naudingas dėl daugelio aspektų. Jie gyvenimą gali pripildyti meilės, džiaugsmo ir šilumos, tačiau derėtų nepamiršti, kad augintinio nuosavybė taip pat yra didžiulė atsakomybė. Štai keli svarbūs dalykai, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš įsigyjant augintinį.

 1. Įsipareigojimas

  Augintinio laikymas yra ilgalaikis įsipareigojimas. Šunų ir kačių vidutinė gyvenimo trukmė yra 10-15 metų. Gyvūnams reikia skirti daug dėmesio. Jei manote, kad pakankamai dėmesio skirti negalėsite, derėtų pagalvoti apie tokių naminių gyvūnėlių laikymą, kuriems nereikia pastovaus dėmesio ir priežiūros, pavyzdžiui, akvariumo žuvytes.
 2. Finansinė atsakomybė

  Augintinio priežiūra gali kainuoti nemažai pinigų. Maistas, žaislai, veterinarinė priežiūra ir gydymas bei kitos neišvengiamos išlaidos, gali paploninti piniginę, todėl labai svarbu gerai įvertinti savo finansinę būklę, prieš prisiimant atsakomybę už augintinį.
 3. Gyvenimo būdo atitikimas

  Gyvūnams reikia nuolatinio dėmesio, priežiūros, žaidimų ir bendravimo, nes vienatvė gali sukelti rimtų gyvūno elgesio problemų. Ilgos darbo valandos, įtemptas socialinis gyvenimas ir kelionės dažnai nėra suderinamos su gyvūno laikymu. Todėl svarbu įsitikinti, kad augintinis galės lengvai prisitaikyti prie šeimininko gyvenimo būdo.
 4. Reikiamos žinios

  Naminių gyvūnėlių priežiūrai reikia nemažai žinių. Veislės ypatumai, charakterio savybės, tinkama mityba, tai yra dalykai, kuriuos privaloma žinoti jau prieš įsigyjant augintinį. Internete galima rasti daugybę informacijos, o jei informacija yra nepilna ar netiksli visada galima papildomai pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.
 5. Veterinaro paslaugos

  Visi augintinių savininkai turi pasirūpinti veterinarijos gydytoju, kuriuo jie pasikliautų, greitojizirafa.lt taip pat primena, jog veterinaras ne tik atlieka svarbias chirurgines intervencijas, bet ir yra svarbus informacijos šaltinis, padėsiantis palaikyti augintinio gerbūvį ir sveikatą.
 6. Treniravimas

  Gyvūnėlio mokymas (paklusnumo, gero elgesio ir kt.) yra tai, ko negalima praleisti. Treniravimas padeda pabrėžti geriausias gyvūno charakterio savybes, išmokyti disciplinos ir tinkamo elgesio.