Antradienis, 27 rugsėjo, 2022

info@skaiciau.lt

Greitieji kreditai paprastiems fiziniams asmenims

Norint sutaupyti pinigų visada reikia įdėti pastangų. Dabar nemažai žmonių mėgsta pirkti tai, kas iš tiesų ne jų nosiai. Greitojo kredito dėka dabar kai kurie žmonės perka daiktus, vertus šimtų ar tūkstančių eurų. Bet, toks neadekvatus pinigų leidimas gali atnešti gana rimtas pasekmes, kurios bus jaučiamos ilgą laiką. Pasiskolinti pinigų greitam pirkinių ar paslaugų įsigijimui lengva yra tiems, kurių finansinė situacija yra stabili. Bet, tokios paslaugos turi savo kainą.

Greitieji kreditai internetu išduodami laikantis dar griežtesnių taisyklių

Jau užtenka kalbėti apie tai, kad paskolų teikėjai kreditus išduoti gali tik patikrinus kreditingumą. Tą žino visi. Tačiau, jis turi būti vertinamas pagal specifines taisykles, numatytas vartojimo kredito įstatyme. Negana to, kredito teikėjas žūtbūt turės peržiūrėti visas mokumo vertinimo taisykles, su kuriomis jis susipažino teikdamas prašymą dėl licencijos išdavimo.

Mokumo vertinimo taisyklės aiškiai nurodo kaip turi būti įvertintas besiskolinančios asmens mokumas. Didžiausią problema kreditoriui būtų tuomet, jeigu jis sugalvotų nepagrįstai padaryti išimtį ir paskolinti pinigų tarkime bedarbiui. Tada jo lauktų milžiniška bauda, kuri tikrai viršytų paskolos sumą ir potencialias palūkanas. Ką jau kalbėti apie nuostolių kompensavimą klientui – jie taip pat turės būti padengiami.

Svarbu nepamiršti, kad pareiga laikytis taisyklių ir įstatymų kyla ne tik paskolos teikėjui, bet jos gavėjui. Greitieji kreditai turi būti imamai nesukčiaujant. Tai ypač liečia asmenis, kurie mėgsta gudravimo būdu skolintis internetu ir kitose vietose. Kaip pavyzdį galima paimti asmenis, kurie nurodo, jog gauna daugiau pajamų nei gauna iš tiesų. Toks bandymas pergudrauti gali baigtis tuo, jog paraiška bus atmesta ir asmuo bus įtrauktas į kredito teikėjų turimą nepatikimų asmenų sąrašą. Tiesiog sukčiai ir visokie gudruoliai kredito bendrovių yra nepageidaujami.

Prakalbus apie liūdniausias pasekmes klientui, verta žinoti, kad sukčiavimo atveju, jūs galite atsidurti už grotų. Kokia bausmės numatoma – pasižiūrėkite baudžiamajame kodekse, kuriame aprašomos pasekmės už kreditinį sukčiavimą.

Greitųjų kreditų bendrovės griežtina procedūras ne šiaip sau

Kalbant apie dabartinius laikus, kai skolintis bando vis daugiau žmonių, paskolų teikėjai pažymi, kad tikrai ne visiems finansavimas bus prieinamas. Covid-19 metu smarkiai išaugo prašymų skaičius ir dėl to paskolų teikėjai griežtina sąlygas tam, kad apsaugotų savo pinigus. Kam to reikia, galvojate? To reikia tam, kad kreditoriai jaustųsi saugiau, nes ne paslaptis, kad gali būti žmonių, kurie bandys skolintis sukčiavimo būdu. Gali būti, jog skolintis bandys tie, kurie yra ties atleidimo iš darbo riba. Kai žmogus negauna pajamų, natūralu, kad jis nebegalės vykdyti įsipareigojimų. Tokių žmonių, kurie per pandemija neteko pajamų šaltinio – labai daug. Tai liudija ir auganti bedarbių skaičius.

Greitieji kreditai visose paskolų įmonėse turi būti išduodami taip, kaip to reikalauja paprasta tvarka. Jau anksčiau yra nurodyta kaip daugmaž viskas vyksta ir ko tikėtis klientams. Tam, kad pagerintumėte savo šansus gauti kreditą, turite suprasti kokių asmenų paskolų teikėjai vengia ir kokių jie laukia labiausiai.

Kredito teikėjai dažniausiai nenori turėti reikalų su asmenimis, kurie:

  1. Nėra grąžine senų skolų ir tai matoma skolininkų registruose. Užregistruotos skolos, kurios yra išieškomos, yra matomos kreditoriams, į kuriuose kreipiatės dėl paskolos išdavimo. Jie privalo patikrinti tokią informaciją. Natūralu, kad jie pinigų neskolins tiems, kurie negali grąžinti skolų laiku.
  2. Išvykę iš Lietuvos ir savo buvimo vietą nurodo užsienyje. Kai norėsite gauti greitąjį kreditą, turėsite skaityti taisykles. Jos dažniausiai pabrėžiama, kad klientas turi nuolatos gyventi Lietuvoje. Jeigu visada gyvenate užsienyje ir ten dirbant, tuomet akivaizdu, kad paskolos gauti nepavyks.
  3. Neturi darbo ir artimiausiu metu neplanuoja turėti pajamų šaltinio. Bedarbiai gauti paskolų negali. Net jeigu ir susiradote darbą, jums teks išlaukti kelis mėnesius. Pajamų vertinimas įprastai atliekamas žiūrint į keturių mėnesių pajamų vidurkį.

Kredito teikėjai mielai patenkins jūsų kredito prašymą tuo atveju, jeigu būsite sąžiningas asmuo ir tai atsispindės jūsų kredito istorijos ataskaitoje. Be abejo, jūs turite gauti pakankamas pajamas, kad vėliau galėtumėte mokėti įmokas įprasta tvarka. Jeigu jūsų finansinė reputacija ir padėtis nepriekaištinga, tuomet skolintis bus gerokai paprasčiau nei kitiems.

Paskutiniai įrašai