Į ką kreiptis norint pervežti stambiagabaritinį krovinį?

0
298

Ne kiekvienas gabenamas krovinys yra toks kompaktiškas, kad jį būtų galima lengvai ir greitai transportuoti. Gabenant nestandartinio dydžio ar svorio krovinį galioja didelių gabaritų pervežimo taisyklės. Kas yra negabaritinis transportas, kokiomis sąlygomis jis vyksta ir svarbiausia – į ką kreiptis norint perverti stambų krovinį?

Negabaritinių krovinių siuntos – tai yra kroviniai viršijantys maskimalų dydžio apribojimą, kuris yra teisiškai nustatytas konkrečioms priekaboms. Norint gabenti tokius krovinius reikia susitvarkyti dokumentus ir gauti specialius leidimus. Be to stambiagabaričiam kroviniui gali prireikti specialaus kelio maršruto suplanavimo, kad būtų išvengta kliūčių, tokių kaip žemi tiltai ar siauri pravažiavimai.

Dėl šių specialių sąlygų ir reikalavimų daugeliui įmonių didelių gabaritų krovinių gabenimas gali atrodyti sudėtingas ir sunkiai valdomas procesas. Kvalifikuotam krovinių gabenimui ir proceso koordinavimui reikėtų kreiptis į patyrusią logistikos ir pervežimo įmonę, kurioje profesionalūs darbuotojai saugiai ir laiku pristatys stambų krovinį.

Sunkiasvorių krovinių pervežimas apima ne tik eismo taisykles ir teisinius reikalavimus dėl leistinų transporto parametrų, bet ir visą logistikos procesą. Pradedant nuo vežėjo bei transporto priemonės pasirinkimo ir baigiant pakrovimo bei pristatymo datų planavimu. Tai kompleksinis procesas, kurį suplanuoti ir įgyvendinti gali tik šios srities ekspertai.

Pagrindiniai aspektai, kuriuos sukontroliuoja logistikos ekspertai, planuojant stambiagabaričio krovinio pervežimą:

  1. Krovinio tipas;
  2. Krovinio svoris;
  3. Krovinio matmenys;
  4. Vairavimo maršrutai;
  5. Taisyklės taikomos tranzito šalyse, gabenant stambius krovinius;
  6. Leistini sunkvežimių matmenys ir bendras svoris tranzito šalyse;
  7. Kelių infrastruktūra.

    Pagal galiojančius reglamentus maršrutas stambiagabaričiams kroviniams turėtų būti sukurtas bendradarbiaujant su Nacionaline kelių direkcija. Taip transporto priemonės gauna atskirą ir svarboią informaciją apie atskiras kelio kliūtis. Tokiu būdu suplanuotas maršrutas yra saugus ir be nenumatytų trikdžių.