Kaip apsaugoti ofisą nuo karščio?

0
231

Paprastai vasaros laikas yra neatsiejamas su didėjančia oro temperatūra ir beribiu giedru dangumi. Esant itin karštai dienai gali būti sunku išlikti vėsiems darbe. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip užtikrinti darbuotojų patogumą ofise, karštuoju metų laiku.

Visi darbdaviai privalo saugoti darbuotojų sveikatą ir saugą. Nors nėra teisinio reikalavimo įrengti oro kondicionierius biuruose, tačiau darbuotojai dirbs produktyviau, kai jiems bus patogu. Todėl kiekvieno labui naudingiau, kad darbo aplinka būtų kuo patogesnė.

Darbdaviai taip pat turėtų rūpintis ir apsaugoti nuo karščio visus labiau pažeidžiamus, ofise esančius darbuotojus. Karštas oras gali priversti žmones jaustis pavargusiais ir mažiau energingais nei įprastai, ypač jaunus, pagyvenusius žmones ir nėščiąsias. Šiuo atveju galėtų padėti papildomos pertraukėlės arba oro kondicionierių įrengimas, kuris užtikrintų visų darbuotojų komfortą.

Populiariausi patarimai, kaip palaikyti vėsą biure:

  • Mokyti darbuotojus suvokti šilumos stresą ir suteikti pirmąją pagalbą;
  • Pasirūpinti geriamu vandeniu;
  • Numatyti poilsio pertraukas ir darbo vietose įrengti oro kondicionierius;
  • Skatinti darbuotojus išlikti fiziškai aktyviai ir suvartoti kuo daugiau vandens.

Profesionaliai įrengtas oro kondicionierius turi daug privalumų biure:

  • Energijos taupymas. Oro kondicionavimo technologijos nuolat tobulėja, o visų rūšių kondicionavimo sistemos, pradedant paprastomis, baigiant įmantriomis, tampa vis efektyvesnės energijai.
  • Valdomas komfortas. Sistemos greitai reaguoja į temperatūros pokyčius lauke ir viduje, išlaikydamos ją erdvėje iki norimo nustatyto taško. Pažangesnės sistemos sugeba atgauti šilumą iš šiltų vietovių ir perskirstyti ją į šaltesnes vietas, todėl jos yra itin efektyvios.
  • Sumažina drėgmę. Niekas nemėgsta jaustis sukaitęs ir lipnus darbe. Dėl padidėjusios drėgmės aplinka gali jaustis karštesnė, nei yra iš tikrųjų. Oro kondicionavimo sistemos pašalina drėgmės perteklių iš oro ir padidina darbuotojų komfortą.