Kaip išsirinkti temperatūros reguliatorių namams?

0
89

Tinkamo temperatūros reguliatoriaus pasirinkimas programai gali būti daug laiko ir painus uždavinys. Yra daug skirtingų gamintojų, kiekvienas siūlo keletą skirtingų tipų valdiklių. Atlikę kelis paprastus veiksmus, galėsite pasirinkti tinkamą temperatūros valdiklį, kuris geriausiai tinka jūsų namams elintosprekyba.lt.

1. Pasirinkite norimą valdiklio dydį.

Valdikliai yra įvairių formų ir dydžių. Dydžio pasirinkimas daugiausia priklauso nuo vartotojo pageidavimų, nes technologija sugebėjo sumažinti grandinės komponentų dydį, kad nauji, mažesni valdikliai turėtų daugiau funkcijų nei senesni valdikliai, keturis kartus didesni. Neseniai programoms, turinčioms centrinę skydelio vartotojo sąsają, buvo pristatyti valdikliai, kuriuos galima montuoti ant DIN bėgio. Kai kurie iš šių valdiklių neturi ekrano. Norėdami pasirinkti tinkamą dydį, apsvarstykite, kiek atstumas bus operatoriaus nuo skydelio ir kaip svarbu, kad jis matytų dabartinę temperatūrą iš tos vietos. Kitas aspektas turėtų būti tai, kiek valdiklyje yra vietos skydelyje, ypač jei skydelyje bus sumontuoti daugiau nei vienas valdiklis.

2. Nustatykite, kokios įvestys maitins valdiklį.

Dauguma valdiklių yra su lauko pasirinktomis įvestimis, tačiau rinkoje vis dar yra tokių, kuriuos reikia nurodyti užsakant. Šie žemesnės klasės valdikliai užsakymo metu turi būti pasirinkti termoelementams, RTD ar proceso įėjimams. Tačiau dauguma valdiklių dabar siūlo universalias įvestis. Universalieji įėjimai parenkami programuojant ir prie kurių gnybtų įvestas laidas. Svarbu, kad valdiklis būtų prijungtas prie tinkamų programavimo būdu pasirinktos įvesties gnybtų, arba valdikliai parodys klaidos pranešimą. Būtinai patikrinkite gamintojo specifikacijas, ar valdiklis palaiko pageidaujamą įvesties tipą. Naudodami proceso įvestį, patikrinkite, ar srovės įėjimams reikalingi išoriniai rezistoriai.

3. Nuspręskite, kuri valdymo operacija yra būtina

Temperatūros reguliatoriai paprastai siūlomi su keturiomis pagrindinėmis valdymo operacijomis (PID, įjungimo ir išjungimo, perlenkimo ir mirkymo ir rankiniu būdu). Daugeliui programų pakanka paprasto įjungimo ir išjungimo valdymo. Valdiklis fiksuoja  temperatūros kritimo arba pakilimo metu, kai proceso temperatūra pasiekia nustatytą reikšmę. Ar reguliatorius įjungia pakilimą, ar sumažėjimą, priklauso nuo to, ar valdiklis užprogramuotas šildymui, ar vėsinimui.