Kaip prižiūrėti odines vyriškas rankines?

0
276

Natūrali oda yra viena seniausių natūralių medžiagų, kurią žmonės išmoko apdoroti ir naudoti gamindami įvairius kasdieniame gyvenime naudingus daiktus: batus, krepšius, pinigines, diržus. Lankstumas, tvirtumas, naudojimo paprastumas, grožis – tai savybės, dėl kurių oda yra tokia populiari. Nepaisant to, kad mokslininkai jau seniai išrado odos pakaitalą, jo negalima palyginti su natūraliomis žaliavomis, o aukštos kokybės stilingi aksesuarai dažniausiai gaminami iš tikros odos.

Vyrai rinkdamiesi odines rankines tikisi įsigyti aksesuarą, kuris tarnaus ilgai. Būdami gana konservatyvūs žmonės, stipriosios lyties atstovai prie tokių dalykų prisiriša. Laimei, natūralios odos gaminiai laikui bėgant įgauna unikalią tekstūrą ir tampa dar patrauklesni. Tačiau norint pasiekti norimą efektą ir išlaikyti rankinės funkcines savybes, turite žinoti keletą jos priežiūros taisyklių.

  • Bet koks odos aksesuaras reikalauja poilsio ir kruopštaus valymo. Reguliariai

vėdinant rankinę, išvengiama daugybės problemų ir prailginamas odinės rankinės tarnavimo laikas.

  • Natūrali oda be specialaus impregnavimo pasižymi gana didele drėgmės

absorbcija, taigi laikas nuo laiko odinė rankinė turėtų būti reguliariai valoma specialiomis vandenį atstumiančiomis priemonėmis.

  • Gaminių, pagamintų iš natūralios odos, negalima plauti, tačiau norint pašalinti

nusėdusių dulkių sluoksnį, pakanka nuvalyti su medvilniniu tamponu ar kempine, pamirkyta šiek tiek muiluotame vandenyje.

  • Stenkitės nedžiovinti ir nelaikyti rankinės ant radiatoriaus, nedžiovinti plaukų

džiovintuvu, jei rankinė sušlapo, leiskite jai išdžiūti natūraliai.

  • Blizgančias chromo detales ir pajuodusį nikelį reikia periodiškai nuvalyti

nepūkuotu audiniu. Jei metalo paviršiaus oksidacija yra didelė, pavyzdžiui, dėl netinkamo laikymo, patartina naudoti specialias priemones.

  • Odinius aksesuarus nerekomenduojama laikyti uždarose, blogai vėdinamose

patalpose. Dėl prastos oro cirkuliacijos gali pradėti pelyti, o tai sugadina medžiagos struktūrą. Odiną rankinę laikykite medvilniniame ar lininiame maišelyje.

Kad rankinė išlaikytų pradinę formą, neturėtumėte jos naudoti sunkiems daiktams nešioti, nes laikui bėgant medžiaga ištemps ir deformuosis.