Kaip prižiūrėti sausą kūno odą?

0
242
kuno kremai

Šiurkšti ir sausa oda tikrai nedžiugina nei vienos moters. Su tokiais nemalonumais galima susidurti bet kuriuo metų lauku. Veido odą daug žmonių yra įpratę lepinti kasdien, tačiau su kūno oda yra šiek tiek sudėtingiau – galvojama, kad jai tiek dėmesio nereikia, ji ne tokia jautri, ne tokia plona, todėl kūno kremai, šveitikliai naudojami tik tuomet, kai prisimenama.

Pastebėjus, kad kūno oda yra sausa, nebemaloni lietimui, reikia susimąstyti ir pradėti skirti jai daugiau dėmesio. Atsirinkti reikia ne tik tinkamas priemones odos priežiūrai, bet ir pagalvoti ar neturima kokių nors įpročių, kurie galėtų pakenkti jos būklei. Straipsnyje rasite naudingos informacijos apie dažniausius įpročius, kurie turi neigiamos įtakos kūno odai ir kelis patarimus kaip reikėtų teisingai elgtis norint išlaikyti ją gražią ir glotnią.

Karštam vandeniui – ne

Atsipalaidavimas karšto vandens vonioje ar duše tikrai vilioja, tačiau šis įprotis neturėtų būti itin dažnas, kadangi karštas vanduo pakenkia natūraliam odos riebalų sluoksniui. Šis sluoksnis labai svarbus tuo, kad saugo odą nuo sausėjimo. Pasimėgauti itin karštu vandeniu galima, bet tą daryti reikėtų kiek įmanoma rečiau ir ne per ilgai. Prausimosi metu galima naudoti drėkinančių savybių turintį muilą, dušo žėlė arba kitokį prausiklį.

Netrinkite odos rankšluosčiu

Po prausimosi daugelis yra pripratę greitai apsišluostyti stipriai trinant odą rankšluosčiu, jog greičiau būtų sugeriama ant odos esanti drėgmė ir būtų galima apsirengti. Trynimas tikrai nepagerina odos būklės, nes viršutinis odos sluoksnis nesunkiai pažeidžiamas. Rekomenduojama tokiais atvejais skirti daugiau laiko apsišluostymui ir tą atlikti švelniai ir lėtai glostant odą rankšluosčiu. Nesvarbu jei oda lieka kiek drėgnesnė – tai labai naudinga jei po prausimosi naudojami kūno kremai. Jie daug geriau įsigeria, kai oda yra drėgna.

Reikalingos drėkinančios priemonės

Kaip ir veido odai, taip ir kūnui reikia atitinkamų priemonių. Jei oda jau išsausėjusi ir šiurkšti, reikia intensyviau drėkinančių kūno kremų, kurie padėtų greičiau atstatyti drėgmės balansą. Tokios odos priežiūros priemonės naudingos ir tuo, jog apsaugo odą nuo aplinkos veiksnių ir užkerta kelią tolimesniam odos sausėjimui. Žinoma, reguliariai drėkinama, maitinama oda būna kur kas stangresnė, elastingesnė ir ilgiau išlieka jaunatviška ir daili. Puikiu pasirinkimu jūsų odai gali tapti Farcom kūno kremas su alyvuogių aliejumi, kuris giliai drėkina, minkština odą, tačiau jos nesuriebaluoja, todėl nejaučiamas joks diskomfortas.

Šveitiklių svarba

Reguliarus kūno šveitimas teikia odai daug naudos – ji ne tik tampa stangresnė, lygesnė, bet ir pašalinamos negyvos odos ląstelės, suaktyvinama kraujotaka. Puiku ir tai, jog po šveitimo naudojamos kūno odos priežiūros priemonės dar geriau ir lengviau įsisavinamos. Šveitikliai turėtų būti naudojami bet kuriuo sezonu. Jų pasirinkimas labai platus – galima rinktis ne tik specialias šveitimui skirtas kūno odos priemones, bet ir atitinkamus šepečius ar net dušo želė su šveičiamosiomis dalelėmis, kuris puikiai tiks neturintiems laiko.

Taigi, norint malonios, gražios ir jaunatviškos odos bet kuriuo sezonu, reikia ją puoselėti ir reguliariai aprėpti dėmesiu. Atsisakius kelių įpročių ir pradėjus daugiau laiko skirti odos priežiūrai tinkamomis priemonėmis, greitai pastebėsite jos būklės pagerėjimą. Svarbu nepamiršti oda pasirūpinti ir iš vidaus, todėl kasdien rekomenduojama išgerti daug vandens. Tai taip pat turi įtakos sveikesnės ir gražesnės odos palaikymui.