Kaip žinoti ar katės maistas kokybiškas?

0
218

Katės maistas bus kokybiškas, jeigu rinksites premium arba super premium klasės maistą. Auščiausios klasės  maistas katėms užtikrins subalansuotą baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Šerti katę sausu maistu patogu, nes maistas negenda ir nekeičia  savo konsistencijos. Kokybiškas sausas maistas savo sudėtyje turi nemažai mėsos, todėl organizmas aprūpinamas būtina mėsa. Sausame maiste yra nedaug vandens, todėl  ji pakankamai turėtų lakti vandens arba sausas maistas derinamas su konservuotu maistu. Nors sausame maiste yra mėsos, tačiau konservuose mėsos kiekis yra didesnis, konservų sudėtis pasižymi gyvūlinės kilmės baltymų gausa ir reikalingomis amino rūgštimis. Angliavandenių kiekis sausame maiste yra didesnis, negu konservuose, o per didelis angliavandenių kiekis, nebus naudingas jūsų augintinei.

Tinkamas maisto kiekis gyvūnui

Svarbu, kad katė gautu optimalų maisto kiekį, jeigu jūsų augintinnė gaus per mažą maisto kiekį, jos organizmas nebus aprūpintas būtinomis maistinėmis medžiagomis, gyvūnėlis neturės energijos, imunitetas susilpnės ir ji taps  neatspari ligoms, nuo per didelio maisto kiekio gali atsirasti antsvorio ir įvairios sveikatos problemos pvz., kepenų, širdies ir dantų ligos.

Sausas gyvūnų pašaras

Sausas gyvūnų pašaras skirstomas į ekonominę, premium ir super premium klasės. Ekonominis pašaras yra universalus, didžiausią jo sudėtį sudaro:  kviečiai, kiaulienos miltai, mažas vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis. Pastoviai šeriant augintinį ekonominės klasės maistu, jo organizmui gali imti trūkti vertingų medžiagų, kailis nustoja  žvilgėti arba atsirasti šlapimtakių problemų. Premium klasės pašaras yra kokybiškesnis, brangesnis ir pritaikytas skirtingų veislių gyvūnams. Šios kategorijos pašaras pasižymi gera sudėtimi: jame yra mėsos, baltymų, įvairių mikroelementų ir vitaminų, ypač tinka jauniems augantiems kačiukams, žindančioms katėms, gyvūnams po sterilizacijos. Super Premium pašaras  gyvūnams gaminamas iš aukščiausios klasės natūralių produktų, prisotintas vitaminais ir mikroelementais, pašaro baltymų šaltinis yra ne kiauliena, o paukštiena, ėriena, triušiena, lašiša. Pašaro sudėtyje yra išskirtiniai priedai, kurie užtikrina virškinimą ir greitesnį maistinių medžiagų įsisavinimą.