Karkasinių namų statyba

0
127

Dauguma surenkamųjų namų šiais laikais statomi medienos karkaso statybos būdu. Kaip sako pats pavadinimas, laikan­čiąja tokių namų konstrukciją sudaro medienos tašų statinys, išorėje apkaltas didelio formato įvairių medžiagų plokštėmis, pvz., akytojo betono, medžio drožlių ar gipsbetonio. Siekiant prisitaikyti prie vietinio statybos stiliaus, išorės plokštumos gali būti dengiamos sintetiniu tinku,dažomos ar net dengia­mos klijuojamosiomis siauromis juostomis.

               Dėl geresnės šilumos izolia­cijosir mažesnių išlaidų už ener­giją laikančioji tašų konstrukcija apšiltinama termoizoliacinėmis medžiagomis. Tai paprastai at­lieka pats namų meistras. Čia jis turi ir tam tikras pasi­rinkimo galimybes. Į ateitį žvel­giantis statybos šeimininkas iš principo turėtų rinktis nedegias termoizoliacines medžiagas, kaip antai mineralinę vatą.

                                                          Ekologo patarimas

               Galvojantis apie ekologiją namų meistras kaip šiltalą gali rinktis avių vilną, kuri taip pat atitinka atsparumo ugniai reikalavimą, t. y. nedega. Tu­rėdama šilumos laidumo koeficientą 0,04 W/m-K, avių vilna šiluminėmis savybėmis prilygsta įprastoms šiltinimo medžiagoms, tačiau dėl patogumo dažniausiai naudojama akmens vata stogo šiltinimui bei sienoms. Stogo šiltinimas dedamas tarp gegnių, kad akmens vata prasikeistų ir pasiektų kuo geresnes šiltinimo savybes.

              Vidaus apdaila turi atitikti atsparumo standartus. Anks­čiau dėl šios priežasties buvo naudojamos beveik vien tik drožlių plokštės, o dabar vis dažniau siūlomas gipso karto­nas. Jis turi savybę sutraukti iš oro drėgmę ir, esant sausam orui, ją vėl grąžinti į aplinką, to Daug vietos po stogu  dėl palaiko malonų gyvenamųjų patalpų klimatą. Be to, dėl gipse esančio kristalizacinio vandens gipskartonio plokštėspasi­žymi geromis priešgaisrinėmis savybėmis.

         Tokio tipo surenkamieji na­mai dažniausiai pastatomi per dvi tris dienas, jau būna su lan­gais, lauko durimis ir uždengtu stogu, todėl iš karto tampa at­sparūs atmosferos poveikiams. Vadinasi, jau galima ramiai pradėti įrenginėti vidų. Tokiems namams pateikiami sukomplek­tuoti, konkrečiam tipui pritaikyti įrangos paketaisu visomis bū­tinomis medžiagomis, tačiau pirkėjas gali rinktis atskirus pro­duktus pagal savo skonį.

Įvairūs variantai

           Namas taip pat gali būti surenčiamas iš pagamintų betoninių konstrukcijųir vėliau savomis jėgomis įrengiamas. Pagaliau galima nusamdyti meistrus, kad jie namą sumūrytų iš plytų, o paskui įsirengti pačiam, tačiau ne viską galima pasidaryti pačiam dėl to, kad nėra tam kompetencijos, taip tiek sienas tiek stogą dengiant galima padaryti nemažai klaidų ko pasekoje teks remontuoti stogą. Tokiais atvejais iš esmės kalbama apie instaliavimo darkalbama apie instaliavimodar puikiausiai tinka patogios naudoti gipskartonio plokštės. Paskui reikia pakloti grindis,įstatyti vidaus duris bei tapetuoti, kloti plyteles ir dažyti.