Kokios automobilių dalys susidėvi dažniausiai?

0
152

Daugeliui iš mūsų automobilis yra ne tik susisiekimo priemonė, jį reikia ir tinkamai prižiūrėti, o kiekvienos detalės susidevėjimas yra svarbus. Be padangų pirkimo, tepalų keitimo ir kitų dalykų, turime nepamiršti pasirūpinti valytuvais, juolab kad jų gamintojai vis labiau tobulina savo gaminius, siūlo išties novatoriškus sprendimus.

Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į valytuvo guminės kraštinės būklę, jos nusidėvi greičiausiai. Joje neturėtų būti įvairių atplaišų ir ji turėtų būti lygi. Jokiu būdu nebandykite valytuvu valyti ledo ir neverskite jų dirbti ant sauso stiklo – greičiau susidėvės.

Žinoma, kad automobilių valytuvai vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį vairuojant, nuo to ar matote kur važiuojate priklauso ir jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumas. Svarbu užtikrinti, kad valytuvai būtų keičiami kas šešis mėnesius, nes tinkama jų priežiūra yra švarumo, saugumo ir gero priekinio stiklo matomumo garantas. Jei laikysitės pagrindinių stiklo priežiūros patarimų, galite žymiai pailginti ne tik valytuvų, bet ir paties priekinio stiklo tarnavimo laiką.

• Valytuvų šepetėlių kokybę ir būklę reikia reguliariai tikrinti.

Įtrūkimai ir kiti valytuvų pažeidimai yra jų nusidėvėjimo signalas. Cheminės medžiagos, kelio dulkės gali lengvai prilipti prie guminio valytuvo paviršiaus ir dėl to jas įtrinti ant stiklo, taip susidaro mikro įplyšimai ir pažeidimamai. Labai svarbus valytuvo pažeidimas yra gumos plyšimas. Guminis elementas atsilaisvina iš šepetėlio laikiklio, tokiu būdu sukurdamas sprogimo garsą. Tai pat būtina užtikrinti, kad langų plovimo skysčio rezervuare visada būtų skysčio. Neleiskite valytuvams veikti sausai.

• Reguliariai valykite priekinio stiklo valytuvus


Norėdami valyti valytuvų šluoteles, naudokite nešlifuojančias ir nebraižančias valymo priemones. Nepamirškite valyti priekinio stiklo nuo ledo ir sniego, taip pat pašalinti jį iš valytuvų prieš juos įjungdami.