Kur ieškoti kokybiškų temperatūros jutiklių?

0
188

Temperatūros jutiklius galima rasti beveik kiekviename elektronikos įrenginyje – nuo paprasčiausių mikroprocesorių iki plačių sistemų, valdančių sudėtingus ir ypač svarbius procesus. Šios sistemos vaidina itin svarbų vaidmenį pramonėje, įskaitant maisto ir chemijos, naftos kasybos ir automobilių sritis. Įvairiems pritaikymams reikia naudoti įvairaus tipo jutiklius, atsižvelgiant į programos poreikius – variklio temperatūrai stebėti naudojamos skirtingos sistemos nei, pavyzdžiui, oro kondicionavimo valdymo sistemoje.

elintosprekyba.lt turi didelį temperatūros jutiklių pasirinkimą, o tarp jų ir populiariausią Pt100. Pagrindinis šio temperatūros jutiklio elementas yra rezistorius, kurio atsparumo koeficientas kinta priklausomai nuo temperatūros. Žemėjant temperatūrai, mažėja varža, o kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnė yra varža. Visa konstrukcija su rezistoriumi ir kabeliais yra parenkama taip, kad visas matavimo prietaisas būtų labai tikslus, atspindėdamas tikrąją temperatūrą nuo -50 0C iki 200 0C.

Termoporiniai jutikliai naudoja potencialų skirtumo susidarymo dviejų skirtingų metalų susidūrimo vietoje reiškinį, proporcingą jų temperatūros skirtumui. Šio prietaiso matavimo diapazonas yra didžiausias tarp visų jutiklių – nuo -270 0C iki daugiau kaip +1800 0C. Dėl to jie dažnai naudojami aviacijos bei automobilių pramonėje, pavyzdžiui temperatūros matavimui variklio viduje. Kiti sistemos pranašumai – mažas dydis, maža inercija ( greita reakcija į temperatūros pokyčius) ir didelis patikimumas.

Ir integruoti jutikliai, kuriuose matavimo signalą apdorojančios grandinės yra išdėstytos kartu su matavimo elementu viename korpuse. Visa tai gaminama ant puslaidininkio pagrindo, dažniausiai silicio. Šio tipo sistemos turi gana ribotą temperatūros diapazoną, kuris paprastai svyruoja nuo -55 0C iki 150 0C. Tokie matuokliai apsaugo sistemas nuo perkaitimo ir dažniausiai yra naudojami temperatūrai matuoti elektrinių prietaisų viduje.

Kokybiškų temperatūros jutiklių paiešką geriausiai yra vykdyti internetinėse parduotuvėse, kur pasiūla didelė, o visos matuoklių savybės yra susistemintos vienoje vietoje. Tai padės ne tik pasirinkti pagal poreikius, bet ir atrasti geriausią kainos ir kokybės santyki, palyginant prekes.