Kur pirkti dažus medienai?

0
92

Medienos dažymas yra maloni ir gana paprasta užduotis, su kuria susidoroti gali net naujokai. Svarbiausia yra išsirinkti tinkamus ir geros kokybės medienos dažus. Kokie medienos dažai bus ne tik lengvai naudojami, bet ir efektyviai apsaugos paviršių? Lengva yra pasimesti pavadinimų, terminų bei apibrėžimų labirinte.

Mediena yra labai universali medžiaga, kuri gali būti pritaikoma labai įvairiai. Dėl savo savybių, konkurencinio ilgaamžiškumo ir tvirtumo, taip pat atsparumo įvairiems aplinkos veiksniams, taip pat neabejotinų estetinių vertybių, ji yra noriai naudojama vidaus apdailai ir baldams gaminti.

Apdaila, dangos spalva, skaidrumas – tai yra labai svarbūs aspektai, renkantis tinkamus dažus. Vidaus medienos dažai turi pasižymėti savybėmis, tokiomis kaip atsparumas iki standartinio drėgmės kiekio, atsparumas įbrėžimams, šveitimui ir kt. Lauko medienos dažai turi būti išskirti pagal atsparumą lietui ir drėgmei, esančiai ore, saulės spinduliuotei, kintančiai temperatūrai bei atsparumui mikroorganizmų vystymusi. Medienos dažų yra labai įvairių, tad kaip išsirinkti tinkamus?

Viską, ką turime žinoti apie produktus, galima rasti etikečių aprašymuose ir jų techninių duomenų lapuose. Peržiūrėti skirtingų rūšių dažus bei jų savybes labai patogu specializuotos internetinės parduotuvės puslapyje, pavyzdžiui, tokiame kaip: https://www.shop.remmers.lt/lauko-medienai. Patogu, jog visą asortimentą galima peržiūrėti vienoje vietoje greitai ir lengvai ir išsirinkti sau tinkamiausią variantą.

Informacijos skiltyje prie kiekvienų dažų būna pateikta svarbiausia ir privaloma gamintojo informacija, apie gaminių naudojimo sritį bei savybes. Svarbiausia produktus naudoti pagal paskirtį. Lauko medienos dažai netinka naudoti patalpose, nebent gamintojas nurodė kitaip. Ir atvirkščiai. Nepamirškime, kad universalūs gaminiai yra labai populiarūs t. y. leidžia dažyti įvairius paviršius, dėl to vienu dažymu galima atnaujinti tiek stalviršį, tiek stalo kojas, o taip pat kitus sodo ar architektūros elementus.