Pagrindines stogo dangos rūšys ir jų ypatybės

0
298
Skardinė stogo danga

Prieš pradedant stogo dangos remontą, daugeliui kyla natūralus klausimas kaip pasirinkti tinkamiausią stogo dangos rūšį ir kas bus praktiškiau. Tam, kad būtų galima atsakyti į šį klausimą, iš pradžių, reikėtų išsiaiškinti kokios yra stogo dangos rūšys ir kokie yra jų privalumai bei trūkumai.

Be jokios abejonės, šiais laikais yra labai platus pasirinkimas, vartotojai gali rinktis nuo universaliausių variantų iki skardinės stogo dangos. Taigi tam, kad Jums būtų lengviau išsirinkti praktiškiausią variantą, šiame straipsnyje aptarsime pagrindines stogo dangos rūšis bei jų ypatumus.

Universaliausias stogo dangos sprendimas- čerpės

Čerpės jau nuo seno yra vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų. Nesvarbu ar jūs planuojate tokią dangą kloti gyvenamajame name ar komercinės paskirties pastate, jos yra tikrai universalus sprendimas. Tokie stogai paprastai atrodo ne tik gerai, tačiau kartu ir puikiai tarnaujantys.

Gamintojai neretai tokiems variantams suteikia bent 30 metų garantiją, tačiau su tinkama priežiūra jos gali būti sprendimas net 50 metų ar daugiau. Jei pageidaujate tradiciško sprendimo kuris jums tikrai ilgai tarnaus, čia tikrai neprašaus.

Plokščiam stogui – bituminė danga

Paprastai bituminė stogo danga yra geriausias sprendimas tiems pastatams kurie turi visiškai plokščią stogą, tačiau tai nereiškia, jog jų negalima panaudoti ir priimant įdomesnius stogo dangos sprendimus, jeigu stogas yra sudėtingesnės struktūros.

Kitas dalykas, bituminis stogas yra žymiai lengviau montuojamas, o vieninteliai įrankiai šios rūšies stogui tvirtinti yra plaktukas ir vinys, o pati danga yra montuojama klijavimo būdu.

Vienintelis dalykas kurį reikėtų šią stogo dangą prižiūrėti – tai samanojimas. Kitu atveju, tai yra viena iš atspariausių stogo dangos rūšių, kadangi bitumo neveiks korozija, rūdys ar pelėsis.

Praktiškiausias stogo dangos variantas – plienas

Kaip ir minėjome straipsnio pradžioje, mūsų manymu, tai yra, ko gero, geriausia dangos rūšis tinkanti Lietuvos namams. Pagal modernias technologijas gaminama plieninė stogo danga pasižymi itin geru atsparumu korozijai.

Žinant reguliarius Lietuvoje orus ir klimatą, galima sakyti, jog sąlygos dažnai būna pakankamai atšiaurios, na o plieninė yra sukurta kaip itin tvirta alternatyva kitos rūšies dangoms šiuo atveju. Kartu jinai nėra tokia brangi, o ir montavimo procedūra yra pakankamai paprastas reikalas.

Pačiai priežiūrai taip pat užteks laikas nuo laiko nuplauti stogą vandeniu ir stengtis, jog nesikauptų ant stogo samanos. Kadangi plienas ir taip būna apsaugotas nuo korozijos, čia papildomų bėdų šiuo aspektu tikrai neatsiras.

Mūsų manymu, tai yra pats optimaliausias sprendimas, kadangi rasime geriausią kainos, kokybės ir ilgaamžiškumo balansą.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pagrindines stogo dangos rūšis ir jų ypatumus. Iš esmės kiekvienas iš šių variantų turi tiek pliusų, tiek minusų, tačiau plieninė stogo danga vis dėl to išlieka pati geriausia alternatyva tiems kas nori universalaus varianto.

Daugiau apie stogo dangą galite rasti manostogas.lt.