Paminklai ir kapaviečių restauracija: ką turite žinoti apie šias paslaugas?

0
1062

Kapaviečių restauracijos darbų negalintys atlikti gyventojai dabar gali samdyti šiuos darbus atliekančias bendroves bei pavienius paslaugų teikėjus. Tačiau renkantis juos, būtina išmintingai atsirinkti visus pasiūlymus – mat, daug žmonių nukenčia nuo sukčių. Kadangi dauguma gyventojų kapaviečių tvarkymo paslaugas užsisako kartu su paminklų gamybos ir montavimo darbais, siūloma ieškoti bendrovių ar fizinių asmenų, kurie galėtų atlikti būtent visus darbus, jog dėl kiekvieno nereikėtų kreiptis į atskirus specialistus. Rinktis vieną paslaugų teikėją yra naudingiau, nes dauguma darbų atliekami nustatant ir kiek mažesnį įkainį t.y. kuo daugiau darbų užsakoma, tuo didesnė tikimybė, kad paslaugų teikėjas galbūt šiek tiek nuleis kainą.

Paminklų gamyba su kapaviečių tvarkymo darbais dažniausiai atliekami pagal sutartą laikotarpį, tačiau užsisakantiems šias paslaugas būtina žinoti, kad kai kurie paslaugų teikėjai neatlieka greitų darbų – jie dirba pagal grafiką. Tai reiškia, kad užsisakius paminklų gamybos ir montavimo bei kapaviečių tvarkymo darbus, vargu jie bus atlikti per kelias dienas. Jeigu paslaugų teikėjai bus užimti, ko gero viskas nusitęs į ilgesnį laikotarpį. Dėl to patariama nelaukti paskutinės dienos – kuo daugiau laiko duosite paslaugų teikėjams, tuo galbūt bus mažesnė ir paslaugų kaina. Įprasta, kad norint jog darbai būtų atliekami skubiai, tenka mokėti papildomus mokesčius.

Užsakant paminklus ir kapaviečių restauracijos darbus, vertėtų iš anksto su paslaugų teikėjais aptarti visas detales, ypač atsiskaitymo tvarką. Nemanykite, kad viską suderinti bus labai paprasta. Kol paslaugų teikėjai neapžiūrės kapavietės, tol jie negalės tiksliai įvardinti paslaugų kainos. Jie pirmiau turi matyti kokie darbai laukia ir kiek jų atlikimui reikės skirti laiko. Dėl to jums gali tekti pateikti kapavietės nuotraukas, jeigu visas paslaugas užsakysite nuotoliniu būdu.

Visi paminklai ir kapaviečių tvarkymo darbai turėtų būti užsakomi laikantis paprastų saugumo taisyklių. Kokios jos? Trumpai tariant, nesikreipkite į tuos paminklų gamintojus, kurių paslaugų kokybe teko nusivilti prieš tai buvusiems klientams. Apie tuos nusivylimus galite sužinoti internete ieškodami atsiliepimų apie bendrovę ar privatų paslaugų teikėją. Jokiu būdu nesirinkite paslaugų teikėjo aklai – pirmiau pasidomėkite ar jis dirba sąžiningai.