Sandėlio valdymo sistemos pasirinkimas

0
137

Tinkamas sandėlio valdymo sistemos pasirinkimas gali padėti pagerinti užsakymų valdymą, pagerinti atsargų matomumą ir automatizuoti duomenų rinkimą įmonėje. Tad kaip išsirinkti tinkamą sistemą lengvoms, optimizuotoms sandėlio operacijoms?

1. Investicijų grąžos apskaičiavimas (IG)

Šis procesas yra labai svarbus, nes jis padeda nustatyti projekto biudžetą ir renkantis tiekėjus sutelkti dėmesį į funkcinius privalumus. Pagrindinės sritys, į kurias reikia atsižvelgti:

  • Sandėlio valdymo sistemos galimybė pagerinti atsargų tikslumą, sumažinant išlaidas, teikiant informaciją realiuoju laiku ir įgalinant nuolatinį atsargų skaičiavimą;
  • Galimybė padidinti produktyvumą bei sutaupyti sąnaudas, gerinant darbą bei įrangos panaudojimą;
  • Geresnis atsekamumas. Sistema gali užtikrinti abipusį atsekamumą;
  • Patobulintas klientų aptarnavimas, naudojant visuotinę sandėlių kontrolę ir didesnį prekių gavimo ir išsiuntimo tikslumą.

2. Procesų poreikis

Šiuolaikinės sandėlio valdymo sistemos yra labai lengvai konfigūruojamos, todėl jos gali būti lengvai pritaikytos prie vadovų ir darbuotojų poreikių. Anksčiau ilgų ir išsamių dokumentų rengimas buvo svarbi sandėlio valdymo sistemos atrankos proceso dalis. Tai atspindėjo ribotą funkcionalumą, kuris tuo metu buvo daugelyje sistemų. Šiuolaikinių technologijų metu šios problemos nebėra visi procesai yra automatizuoti ir lengvai pritaikomi.

3. Sistemos supratimas ir analizavimas

Pasirinkus sandėlio valdymo sistemą svarbu išanalizuoti jos modulį. Naudojant kranus, konvejerius ar rūšiavimo sistemas suprasti jų veikimą, mechanizmą, jog nedideli funkcijų trūkumai būtų greitai pašalinami, sumažinant gedimo riziką.

4. Vidaus plėtros galimybių įvertinimas

Vidaus plotas bei galimos plėtros galimybės yra svarbios sandėlio valdymo sistemos paketo pobūdžiui. Vidaus plėtra yra perspektyvi, jei bendrieji reikalavimai yra ypač specializuoti arba reikalauja specialios integracijos su esamomis vidaus sistemomis.

5. Kuo platesnė informacija

Renkantis tinkamą sistemą, gamintojams svarbu kuo plačiau pateikti visą informaciją, susijusią su verslu, jo kryptimi, sandėlį ir jo išdėstymo planus, taip bus parinktas geriausias kainos ir kokybės santykis