Viskas apie Iittala prekės ženklą

0
139
iittala indai

Šiandien Iittala yra nacionalinis suomių pasididžiavimas ir Suomijos dizaino autoritetas. Įmonės sėkmės istorija siekia 1881 metus. Tada švedas Petrusas Magnusas Abrahamsonas įkūrė to paties pavadinimo stiklo gamyklą mažame Iitalos kaimelyje, pietų Suomijoje. Tuo metu šalyje trūkus kvalifikuotų stiklo pūstuvų, pirmąją gamyklos darbo komandą sudarė atvykę Švedijos piliečiai.

1917–1950 metais įmonė buvo žinoma kaip Karhula-Iittala Glassworks. Iš pradžių jis gamino vaistinės stiklinius Iittala indus. Tikroji revoliucija įvyko 1930-ųjų pirmoje pusėje. Didėjant susidomėjimui menu ir kūryba, gamyklos vadovybė į naujų kolekcijų kūrimą pradėjo įtraukti profesionalus. Pirmieji tarp jų buvo suomių architektas ir dizaineris Alvaras Aalto, modernizmo pradininkas Šiaurės Europoje, taip pat jo talentinga žmona Aino.

Taigi jos stiklinių akinių serija Bölgeblick, primenanti besiskiriančius ratus ant vandens nuo išmesto akmens, 1936 m. laimėjo aukso apdovanojimą Milano trienalėje ir iki šiol gamina prekės ženklas. Tačiau originalios Alvar Aalto tekančios vazos, pagamintos pagal užsakymą Helsinkio „Savoy“ viešbučiui, tapo tikra dizaino ikona ir vis dar yra labai populiarios.

Šiuo metu „Iittala“ priklauso tarptautiniam koncernui „Fiskars“

„Iittala“ šlovė ir sėkmė taip pat glaudžiai susijusi su suomių dizaineriu Kai Franku – viena svarbiausių skandinaviško dizaino figūrų. Jo stilius išsiskyrė lakoniškumu, perdėto dekoro nebuvimu ir gerai apgalvotomis spalvų schemomis. Jo sukurti indai yra nepretenzingi ir nepretenduoja dominuoti ant stalo bei virtuvės, tačiau yra estetiški ir harmoningai derinami su kitais serviravimo reikmenimis.

Didžioji dalis produkcijos gaminama pačios įmonės gamyklose Suomijoje. Prekės ženklo asortimentą sudaro:

  • vazos;
  • Žvakidės;
  • lėkštės;
  • akiniai;
  • stalo paslaugos;
  • tekstilė ir kt.

Dalis prekių gaminamos rankomis. Kaip medžiagos gamybai, be stiklo, naudojamas porcelianas, plienas, mediena ir keramika.

Per savo gyvavimo metus Iittala gavo daugybę apdovanojimų šalyje ir užsienyje. Prekės ženklas ir toliau bendradarbiauja su sėkmingais dizaineriais ir įgyvendina klasikinio nesenstančio dizaino idėją, meistriškai derindamas įvairias medžiagas savo kolekcijose.

Pasaulyje pripažintas prekės ženklas iš Suomijos tiki amžiams skirtu dizainu ir kasmet stengiasi šią koncepciją įgyvendinti savo kolekcijose. Dėl to jis gamina kokybiškus funkcionalius gaminius, kurie yra naudojami ir kurie net po ilgo laiko „nesensta“.

Aino Aalto kolekcija

Kolekcija pavadinta iškilaus jos kūrėjo – garsaus architekto ir dizainerio Alvaro Aalto žmonos Aino Aalto vardu. Įkvėptas besiskiriančių vandens paviršiuje bangų, susidarančių metant akmenuką, autorė 1932 metais sukūrė atitinkamą stiklinių stiklų dizainą.

Iš pradžių serialas vadinosi Bölgeblick. 1936 metais Milano trienalėje ji netgi buvo apdovanota aukso medaliu. Serialas vis dar gaminamas, jis vis dar atrodo stilingas ir aktualus. Gaminiai pagaminti iš itin tvirto grūdinto stiklo, tinkantys bet kokiai progai: ar tai būtų iškilminga vakarienė, ar vaikų gimtadienis.

Kastehelmi

Išvertus iš suomių kalbos, kolekcija reiškia „rasos lašas“. 1964 m. suomių menininkė ir vitražo specialistė Oiva Toikka bandė paslėpti presuotų stiklo dirbinių siūles, naudodama nedidelius stiklo lašelius. Jo eksperimentas virto visiškai nauju dizainu.

Visi Kastehelmi gaminiai dekoruoti miniatiūriniais stilizuotais burbuliukais, išsibarsčiusiais ratu, kurie saulei patekėjus sukuria magišką šviesos žaismą. Kolekcijos patiekalai papuoš bet kurį stalą ir sukurs ypatingą svitą valgio metu!

Ultima Thule

Išskirtinių Ultima Thule stiklo dirbinių (1968) su tirpstančio ledo efektu autorius yra suomių dizaineris ir skulptorius Tapio Wirkkala. Būdamas stiklo pūtimo technologijos meistru, jis sugebėjo išgauti tekstūruotus stiklo paviršius, perteikiančius natūralų poveikį.

„Ultima Thule“ serijos kūrimas autoriui pareikalavo daug kruopštaus darbo valandų. Ją įkvėpė tirpstantys Laplandijos ledynai. Kolekcija gavo savo pavadinimą pagerbiant mitinę to paties pavadinimo salą, kuri buvo laikoma šiauriausiu pasaulio tašku.

Aalto

Iittala Aalto kolekcija yra logiškas legendinės Savoy serijos tęsinys. Garsiosios Savoy vazos pripažintos absoliučia klasika tarp dizainerių vazų. Sklido kalbos, kad keistą bangą primenančią formą autorius Alvaras Aalto pasiskolino iš savo žmonos apatinių, meniškai gulinčių ant grindų.

Kiti linkę manyti, kad skystos vazų formos atspindi atpažįstamą tūkstančio ežerų šalies kraštovaizdį, brėžtą vingiuotais krantais. Kad ir kaip būtų, vazos, pagamintos pagal užsakymą Savoy Hotel Helsinkyje, įėjo į istoriją amžiams.

Teema

Kolekcijos autorius – suomių dizaineris Kai Frank. Pagrindinis jo šūkis buvo „pašalinti viską, kas nereikalinga, ir palikti tik tai, kas būtina“. Todėl indams naudojo pagrindines formas (ovalus, kvadratas ir stačiakampis), parinko optimalius dydžius ir vengė įvairiausių dekoracijų.

„Teema“ serija pirmą kartą pasaulį išvydo 1952 m. Šiandien jį reprezentuoja paprastos porcelianinės lėkštės, serviravimo indai, puodeliai ir dubenys, pagaminti klasikinio dizaino. Visus kolekcijos elementus galima naudoti mikrobangų krosnelėse, indaplovėse ir šaldikliuose.

Organizuokite malonius arbatos vakarėlius su šeima ir draugais naudodami „Iittala“ arbatinukus ir arbatos rinkinius. Pagaminti iš patvaraus porceliano su vienspalve danga arba ryškaus dizaino naudojant mitines būtybes, šie indų rinkiniai užims deramą vietą ant jūsų stalo.

Apibendrinant

Skandinaviško stiliaus virtuvę puikiai papildo Iittala virtuvinių rankšluosčių rinkiniai ir įvairūs aksesuarai. Profesionalūs puodai ir keptuvės iš serijos Tools padės pagerinti gaminimo procesą. O kasdieniam ir šventiniam stalui papuošti prekės ženklas siūlo įvairius stilingus serviravimo reikmenis ir stalo įrankius iš nerūdijančio plieno.

Iittala – tai nesenstanti estetika, šiaurietiškas skonis, kokybė ir funkcionalumas. Įsigiję garsaus Suomijos prekės ženklo indus ir interjero daiktus, tikrai neapsiriksite padovanodami sau ir savo šeimai!

Šaltinis: minimalist-store.com